Domů Teorie genu pro dlouhověkost
Facebook
Váš košík je prázdný
Anti-Aging specialista - MUDr. Monika Golková
1. certifikovaná Anti-Aging klinika A2C

Teorie genu pro dlouhověkost

Thomas Perls Dr. Thomas Perls, profesor geriatrie z harvardské lékařské univerzity, sledoval po dobu 9 let 1500 stoletých lidí (bylo jim sto nebo více let) a zjistil, že jsou naopak zdravější a lépe dokáží bojovat s různými nemocemi než lidé mladší o 20 nebo 30 let. Jen s několika výjimkami většina stoletých nikdy nekouřila, nebyli obézní a alkohol pili s mírou. Mezi touto elitní skupinou bylo 5x více žen než mužů, což ukazuje na silnou genetickou predispozici.

Poslední studie ukazují, že století lidé mají podstatně vyšší hladinu antioxidantů (látek, které zneškodňují nebezpečné volné radikály) než lidé o 30 let mladší. Geny dlouhověkosti jsou spojeny s ovlivňováním ochranných mechanizmů pro naše tělo a vytváří tak důležitou podporu pro celoživotní boj našich buněk proti volným radikálům a toxinům.

Ačkoliv nám tyto geny pomohou oslavit sté narozeniny, zbytek je na nás a péči, kterou svému tělu dopřejeme. Vědci nedávno objevili, že oxidativní stres začíná již poškozovat naše tělo v mladém věku a tím je započat předpoklad pro rozvoj degenerativních onemocnění a brzkého stárnutí. S přesnou znalostí našeho vlastního těla je možné nastavit individuální Anti-Aging program, který vám pomůže předejít mnoha závažným onemocněním, i když jsou třeba ve vašich genech. Pokud známe svého nepřítele, můžeme s ním mnohem lépe bojovat, než pokud ho neznáme.

Naše genetická výbava je jako sklenice, která se plní vodou. Asi 1/4 z nás má výbornou genetickou výbavu a ti mohou sklenici naplnit až po okraj. Teprve tehdy, když sklenice přeteče, začnou se u těchto šťastlivců projevovat zdravotní problémy. Další 1/4 může sklenici naplnit pouze do její 1/4 a jakmile se tak stane, začnou se již zdravotní problémy projevovat. Tito lidé mají velice špatnou genetickou výbavu a pouze velmi kvalitním životním stylem mohou dosáhnout dlouhověkosti a pevného zdraví. Ostatní z nás mohou sklenici naplnit do své poloviny. Druhá polovina závisí na našem chování a vlastním ovlivnění.