Domů Články Potraviny zpomalující stárnutí
Facebook
Váš košík je prázdný

Potraviny zpomalující stárnutí

Prodlužte si mládí

Stárnutí se můžete bránit různými metodami. Drahé krémy, lasery nebo lifting zcela jistě splní váš sen o mladistvé pleti, ale není lepší nejdříve vyzkoušet přírodní zdroje? Existují totiž potraviny, které dokáží zpomalit stárnutí, zabránit vzniku nemocí a také podporují naši odolnost vůči stresu.

Posílení imunitního systému

Česnek, cibule, pórek, pažitka, ale také banány, kiwi, pomeranče a grep.

Kiwi a pomeranče obsahují mimořádně vysoké množství vitamínu C. Vitamín C je jeden z hlavních antioxidantů našeho těla. Neutralizuje volné radikály, které poškozují naše buňky a urychlují proces stárnutí. Vitamín C se podílí i na syntéze kolagenu, který je důležitý pro pevnost naší pleti, proti tvorbě předčasných vrásek a pro zdravé cévy.

Česnek i cibule obsahují selen.
Selen je pro lidský organismus nezbytný prvek a dlouhodobý nedostatek selenu snižuje imunitu organismu. Selen zasahuje do buněčného metabolismu téměř každé buňky našeho těla. Přispívá podstatnou měrou k antioxidační a antiradikálové ochraně buněk celého organismu.

Banán je bohatý na draslík a hořčík
Banán je účinný prostředek v péči o krásu a zdraví. Odborníky je ceněn pro vysoký obsah draslíku a hořčíku. Draslík stimuluje vylučování vody z těla a pomáhá vyplavit z tukových buněk škodliviny (toxiny) vzniklé z látkové přeměny. Tím výrazně brání vzniku celulitidy na stehnech, pažích a dalších problémových partiích těla. Velké množství hořčíku v banánech přináší také uvolnění napětí svalů a tlumí pocity nervozity. Banán obsahuje mimo jiné i serotonin (hormon štěstí) a působí účinně jako balzám na naši psychiku. Konzumace banánu podporuje navíc produkci látky Melatoninu, spánkového hormonu, který je spjatý s dlouhověkostí.

Boj proti osteoropóze

Špenát, řeřicha, vodnice, ředkev, petržel, chaluhy
Pro prevenci osteoporózy se doporučuje přijímat ve stravě vápník společně s vitamínem D, zařaďte tedy do svého jídelníčku špenát nebo řeřichu jako perfektní zdroj vápníku.

Existuje mnoho lidí, kteří nemají rádi mléko či dokonce trpí nesnášenlivostí na mléčné bílkoviny nebo laktózu. Z nemléčných zdrojů najdeme vápník například v máku, luštěninách, sardinkách, lískových oříšcích, mandlích, sóji, špenátu nebo třeba ovesných vločkách.

Zlepšení zraku

Losos, sleď, ančovičky, mrkev, dýně, obilné klíčky, olivový olej
Losos Konzumujte hodně mrkve, jejíž nejzdravější složkou je beta-karoten. Ten se v těle přeměňuje na vitamín A, který je nepostradatelný pro zdravý zrak. Mastné kyseliny obsažené v rybách a rostlinách mohou zabránit zánětlivým procesům, které způsobují makulární degeneraci, stejně tak jako resveratrol, který nalezneme zejména ve víně. Posílíte tak zdraví vašich očí a účinně zablokujete tvorbu nových cév v oku.

Rybí maso, zejména ryby tučnější, obsahují řadu velice užitečných a účinných látek zabraňujících předčasnému stárnutí. Jsou to esenciální mastné kyseliny omega 3, které jsou nezbytné pro funkci mozku, imunitního systému, očí, regulují hladinu cholesterolu a krevního cukru, ale působí také velice pozitivně na naši pleť a vlasy. Rybí maso obsahuje DMAE (dimethylaminoethanol) a ten je lepší než plastická operace! DMAE je právem považován za žehličku na naši pleť, která působí protizánětlivě a vypíná předčasně se vyskytlé vrásky.

Resveratrol obsažený v jadérkách a slupkách hroznů je látkou s prokázanými účinky v boji proti civilizačním chorobám a podporující zdravou dlouhověkost. V prevenci proti stárnutí pomáhá i řada minerálů hroznového vína (draslík, hořčík, mangan, měď, železo, zinek, selen, chrom a další).

Snížení oxidačního stresu

Zelený čaj, olivový olej, chřest, hořká čokoláda, borůvky, broskve, zelí, petržel
Ovoce a zelenina napomáhá v boji proti oxidačnímu stresu pomocí vitamínů C, E, selenu, zinku, chromu a beta karotenu. Zelený čaj, jablka nebo hrozny obsahují polyfenoly, které zlepšují naši odolnost vůči oxidačnímu stresu.

Vysoký obsah důležitých vitamínů a minerálů a jejich kombinace dělají z chřestu ideální potravinu pro udržení fyzické i psychické kondice. Chřest je považován za elixír mládí! Obsahuje velké množství betakarotenu – provitamínu vitamínu A, který je nezastupitelný pro zdravý zrak, kůži, obnovu sliznic a dokonce v boji proti některým typům rakovinného bujení. Navíc kombinace vitamínů skupiny B, betakarotenu a zinku je ideální pro zdravé vlasy, pleť a nehty.

Chřest obsahuje značné množství kyseliny listové a niacinu napomáhajícím správným hormonálním procesům v těle a obnově buněk. Chřest byl oblíben již v antice a jeho chuti propadl i Hippokrates nebo Julius Caesar.

Olivový olej je velice bohatý na mononenasycené mastné kyseliny (MUFA), které jsou nezbytné pro procesy látkové výměny. Pomáhají snižovat hladinu cholesterolu v krvi, čímž omezují riziko poškození cév. Antioxidanty v oleji obsažené chrání buňky před škodlivými volnými radikály a zpomalují stárnutí organismu.

Text: MUDr. Monika Golková